Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie
Zgłoś Awarię
Oferta wynajmu
Katowice, korfantego 131A
Typ oferty
Lokal użytkowy
Powierzchnia
155.10 m²
Tryb postępowania
Ekspozycja stała - z wolnej ręki

Lokal użytkowy

Przeznaczenie
inne
Piętro
parter
Liczba pokoi
Instalacja centralnego ogrzewania w mieszkaniu

Dodatkowy opis

Lokal użytkowy nr 1U o powierzchni 155,10 m² do wynajęcia z pominięciem procedury konkursowej (ekspozycja stała)

Warunki umowy najmu, w tym koncepcja sposobu wykorzystania lokalu, a także stawka czynszu będą przedmiotem ustaleń z potencjalnym oferentem.

- powierzchnia użytkowa lokalu: 155,10  (pomieszczeń + wc i komunikacja (korytarz)  

- do lokalu przynależy pomieszczenie o powierzchni 28,10

- wyposażenie w instalacje: elektr., wod-kan,  c.o. (piec gazowy)

 Piętro: parter

Dotychczasowa działalność prowadzona w lokalu: wulkanizacja i myjnia samochodowa

Najem lokalu nr 1U wynajmowany będzie łącznie z lokalem 2U. Najem obu lokali nastąpi łącznie w ramach jednej procedury ("pakiet lokali") - Lokal 2U

Dostęp do lokalu nr 1U odbywa się przez teren wspólnoty mieszkaniowej (plac wewnętrzny) i użytkowanie wspomnianego terenu wymaga zawarcia odrębnej umowy dzierżawy ze wspólnotą mieszkaniową.

Rozwiązanie umowy najmu jednego z lokali stanowiących "pakiet" skutkować będzie automatycznym rozwiązaniem umowy drugiego z lokali.

Podwyżka stawek czynszu następować będzie równocześnie w odniesieniu do obu lokali stanowiących „pakiet” o tę samą kwotę i/lub w oparciu o ten sam wskaźnik.   

Dostęp do lokalu nr 1U odbywa się przez teren wspólnoty mieszkaniowej (plac wewnętrzny) i użytkowanie wspomnianego terenu wymaga zawarcia odrębnej umowy dzierżawy ze wspólnotą mieszkaniową.

Spółka nie dopuszcza możliwości  podjęcia w lokalach objętych procedurą konkursową, działalności gospodarczej wymagającej uzyskania koncesji na prowadzenie kasyna gry, w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych.

Spółka zastrzega sobie prawo wypowiedzenia umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia, w przypadku:

a) zwłoki w zapłacie czynszu wynoszącej ponad dwa okresy płatności,

b) wykorzystywania przez Oferenta przedmiotu najmu w sposób sprzeczny z umową i przeznaczeniem przedmiotu najmu, a w szczególności podjęcia w lokalu działalności gospodarczej niezgodnej z umową, a także dewastacji przedmiotu najmu i jego podnajmowania bez zgody Spółki,

c) rażącego naruszania przez Wnioskodawcę innych postanowień umowy.

Powyższe ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Oględziny lokalu użytkowego możliwe są wyłącznie w dni robocze po uprzednim uzgodnieniu terminu z Działem Obsługi Nieruchomości w Administracji Kleofas przy ul. Gliwickiej 204 w Katowicach, tel. 32/ 781-66-14.  Informacji na temat stanu technicznego lokalu, a także warunków ewentualnej umowy dzierżawy placu wewnętrznego udziela Administracja.

Informacji merytorycznych w przedmiocie procedury wynajmu udziela Dział Gospodarowania Nieruchomościami w Spółce pod numerem telefonu: 32/ 781-66-16 wew. 127 lub 698 641 906.

Opiekun oferty

Godziny kontaktu
  • Poniedziałek: 07:00 - 15:00
  • Wtorek: 07:00 - 15:00
  • Środa: 07:00 - 15:00
  • Czwartek: 07:00 - 15:00
  • Piątek: 07:00 - 15:00
  • Sobota: Nieczynne
  • Niedziela: Nieczynne